Ładowanie strony

Wszystkie dzieci są wyjątkowe i niepowtarzalne, ale niektóre potrzebują w procesie edukacji i terapii profesjonalnego wsparcia. Mozaika zajmuje się edukacją dla dzieci z wyzwaniami od 2015 roku, a motywacją do uruchomienia szkoły był syn jednej z założycielek – Paweł.

Przez te lata nabyliśmy ogromne doświadczenie i zbudowaliśmy profesjonalny zespół składający się z nauczycieli i specjalistów, którzy na co dzień współpracują i dbają o jak najlepszy rozwój naszych podopiecznych. Wypracowany przez lata model jest jak skomplikowany, precyzyjnie działający organizm, w którym wszystkie komórki pracują razem, dla jak najlepszego efektu. Naszą terapię opieramy o specjalistyczne i profesjonalne diagnozy, które ewaluujemy co kilka miesięcy. Każde dziecko traktowane jest indywidualne, zaopiekowane terapeutycznie, monitorowane w obszarze efektów. Nasz zespół nieustannie szkoli się zgodnie z potrzebami dzieci, a nasze budynki to nowoczesne, w pełni wyposażone i dostosowane do potrzeb OzN miejsca, gdzie cały wystrój jest przemyślany dla jak najlepszego wsparcia rozwoju i edukacji uczniów i przedszkolaków.

Szkoła i przedszkole dla dzieci z autyzmem

Placówka bazująca na nucie terapii behawioralnej i stosowanej analizy zachowania, pod superwizją dr Beaty Ignaczewskiej

Kameralne grupy i przemyślana struktura – każda grupa ma opiekę specjalisty z zakresu terapii behawioralnej, pracującego pod okiem koordynatora. Profesjonalny zespół nauczycieli i terapeutów; bieżące monitorowanie efektów i współpraca z rodzicami – model opracowany na bazie własnych doświadczeń i wsparcia najlepszych specjalistów w Polsce w obszarze pracy z dziećmi z autyzmem zapewnia najlepsze wsparcie dla Waszego dziecka.

Poznaj naszą kadrę.

Szkoła i przedszkole dla dzieci z niepełnosprawnością sprzężoną

Placówka bazująca na interdyscyplinarnym podejściu i licznym zespole specjalistów pracujących pod okiem profesjonalnego koordynatora. Kameralne grupy tworzone według poziomu funkcjonowania uczniów, zespół nauczycieli i terapeutów, którzy szkolą się i korzystają z najnowszych technologii i narzędzi (m.in. urządzenie do symulacji chodu INNOWALK, urządzenie do komunikacji za pomocą ruchu gałek ocznych PCEYE), w pełni wyposażone sale do fizjoterapii, terapii SI, (neuro)logopedii, komunikacji alternatywnej, zajęć psychologicznych, terapii wzroku czy zajęć rewalidacyjnych dają gwarancję osiągnięcia założonych celów.

Poznaj naszą kadrę.

Nasza szkoła przystąpiła do programu Laboratoria Przyszłości i otrzymała dofinansowanie w kwocie 30000,00 zł na zakup wyposażenia technicznego. Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo
Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu
ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry – bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

W ramach w/w programu do Szkoły Podstawowej Fundacji Mozaika został zakupiony następujący sprzęt:
1. Drukarka 3D wraz z akcesoriami,
2. Mikrokontroler z czujnikami akcesoriami,
3. Sprzęt do nagrań (aparat fotograficzny, mikrofon kierunkowy z akcesoriami, oświetlenie, mikroport z akcesoriami, statyw),
4. Stacja lutownicza,
5. Kuchnia elektryczna z piekarnikiem elektrycznym,
6. Robot wielofunkcyjny Thermomix,
7. Zestaw garnków i patelni oraz zestaw noży,
8. Blender, opiekacz,
9. Żelazko i deska do prasowania.

Bądź z nami na bieżąco!
Zobacz, co słychać na naszym Facebooku!